Veřejné osvětlení a
světelné signalizační zařízení

Veřejné osvětlení tvoří nedílnou součást města Kyjova, části Boršov a Bohuslavic.
Patří sem, ale také nasvětlení historických budov, nasvětlení akcí jako jsou Slovácký rok či hody. A v neposlední řadě v zimním období vánoční osvětlení, jak náměstí a ulic tak i vánočních stromů v Kyjově, Boršově a Bohuslavicích.
Ve městě jsou také instalovány tři místa se světelným signalizačním zařízením, které zefektivňují průjezd hlavní tepnou ve městě a umožňují chodcům tuto tepnu bezpečně přejít.
V průběhu let, jak jde doba kupředu tak i veřejné osvětlení má svůj vývoj. Upustilo se již dávno od rtuťových světelných zdrojů a pomalu se upouští i od sodíkových světelných zdrojů. Přechází se na moderní a úsporné LED světelné zdroje. Každý takový evoluční skok má své odpůrce i příznivce. Ale pokrok nezastavíme.
A tak tu máme moderní LED svítidla, která svou výkonností předčí zastaralá svítidla a uspoří nemalé peníze městu. S tím souvisí i nové řídící a regulační systémy, které jsou již také ve městě instalovány. Usnadní se tak řízení, kontrola a hledání závad na veřejném osvětlení.
Dále se v průběhu let změnilo i zakreslování veřejného osvětlení. A to z papírové podoby na plně digitální podobu. Pryč jsou doby kdy se chodilo s obrovským plánem města a hledalo se kudy vede kabel či kde je jaké svítidlo. Dnes je vše zavedeno v digitální mapě a tak je řešení problému či hledání závady otázkou pár kliknutí myší nebo tahů prstem v chytrém telefonu nebo tabletu. Mapy jsou stále aktualizovány a poskytují veškeré informace o daném rozvaděči, sloupu, svítidle nebo kabelu ve městě.


 Toto vše usnadňuje následující činnost:

  • Údržbu a opravu světelného signalizačního zařízeni
  • Prvotní zásah při vzniklých haváriích
  • Odstraňování zjištěných závad
  • Výměny nefunkčních světelných zdrojů a svítidel
  • Odstraňování poruch na kabelech
  • Výměny stožárů
  • Údržbu, opravu a montáž rozvaděčů
  • Montáž slavnostního a vánočního osvětlení

Zajímavosti:

Ve městě Kyjově, Boršově a Bohuslavicích je instalováno cca 2000 svítidel, 22 rozvaděčů,
35 kabelových skříní a cca 59km kabelů veřejného osvětlení.


Poruchová služba

Veřejné osvětlení:
Drábek Jan
Mob: 724 516 043

Veřejné osvětlení a světelné signalizační zařízení:
Vlachovský Lukáš
Mob: 778 474 739
Email: vlachovsky@tskyjov.cz